BrnoDalší fotografie

Aktuálně 

20. 12. 2010 - Oficiální zakončení Evropského roku 2010 v Bruselu

 Závěrečná ceremonie se uskutečnila 16. a 17. prosince v Bruselu za účasti některých vrcholných představitelů EU i jednotlivých členských zemí. Zazněla zde řada politických prohlášení a dalších klíčových projevů. Členské státy měly příležitost vyzdvihnout některý ze svých národních projektů uskutečněných v rámci Evropského roku 2010. Česká republika prezentovala projekt Centra sociálních služeb Brno zaměřený na aktivizaci veřejnosti v dané oblasti. U českého informačního stánku se účastníci mohli dále dozvědět více o projektech Oblastní charity Hradec Králové, Sdružení pro probaci a mediaci v justici a EAPN ČR.
Součástí akce bylo také vyhlášení evropské ceny pro novináře, kteří se věnují tématům chudoby a sociálního vyloučení. Třetí cenu za originální a přínosný příspěvek získal Petr Třešňák z týdeníku Respekt s článkem „Velký úklid bezdomovců.“

Za Českou republiku se oficiálního zakončení zúčastnila sedmičlenná delegace zastoupená především realizátory projektů, MPSV a osobou se zkušeností s chudobou.

Více na: www.2010againstpoverty.eu

 

13. 12. 2010 - Závěrečná konference k Evropskému roku boje proti chudobě a sociálnímu vyloučení v ČR

To nejlepší z putovní výstavy

Projekty Evropského roku boje proti chudobě a sociálnímu vyloučení

 

  • Letáky vydané v rámci Evropského roku 2010 ke stažení: 

Dosáhnout na oddlužení

Dosáhnout na práci

Aktivní pomoc

Dosáhnout vzdělání

Dosáhnout na bydlení

Zároveň si je lze objednat na adrese jana.rihova@mpsv.cz

 

29. 11. 2010 - „Moje cesta ke svobodě“ sborník literárních prací klientů drogových služeb

Jedinečná publikace, zachycující pohledy „zevnitř“ na téma nelegálních drog, obsahuje básně, povídky a úvahy lidí, kteří se kvůli problémům s drogami dostali do vězení, léčeben nebo na ulici. Zachycuje jak příběhy s happy endem, tak i syrovou realitu užívání nelegálních drog vytvářející zdání absolutní bezvýchodnosti.
Koupí sborníku přispějete na aktivity Sdružení Podané ruce, které se aktivně zapojilo do Evropského roku boje proti chudobě a sociálnímu vyloučení 2010.

 

 

12. 11. 2010 - Evropský rok boje proti chudobě a sociálnímu vyloučení v České republice – závěrečná konference

 Konference ministerstva práce a sociálních věcí, věnovaná shrnutí a zhodnocení aktivit, které byly v České republice realizovány v rámci Evropského roku boje proti chudobě a sociálnímu vyloučení 2010 se uskuteční 10. prosince od 9.00 hodin v pražském TOP HOTELU.

S prezentací projektů podpořených z dotačního programu k Evropskému roku 2010 vystoupí zástupci Centra sociálních služeb Brno, Asociace občanských poraden, Sdružení pro probaci a mediaci v justici, společnosti Petr Otáhal s.r.o., Kostky Krásná Lípa, Dobrovolnického centra Ústí nad Labem, Finanční gramotnosti, sdružení Aperio, Sananim, Romodrom, ESET Help, EAPN ČR, Oblastní charity Hradec Králové, Městské části Praha 7, sdružení Most k naději a Statutárního města České Budějovice.

Konference se bude věnovat také výstupům z I. Národního setkání lidí se zkušeností s chudobou v České republice a budoucím strategiím sociálního začleňování.

Účast přislíbil mimo jiné ministr práce a sociálních věcí Jaromír Drábek.

 

3. 11. 2010 - Sociální služby – součást udržitelného rozvoje

 Dvoudenní konferenci na toto téma pořádá ve dnech 25. a 26. listopadu 2010 v hotelu Olšanka v Praze Spolek oborové konference nestátních neziskových organizací působících v sociální a zdravotně sociální oblasti (SKOK). Nad akcí převzal záštitu ministr práce a sociálních věcí Jaromír Drábek.

 

14. 10. 2010 - „Sláva vítězům, čest poraženým“

Takový je název knihy, kterou slavnostně představí v pondělí 18. října 2010 od 18 hod. v konferenčním sále Moravské zemské knihovny v Brně její autor Pavel Kosorin. Akci pořádá v rámci Evropského roku 2010 Centrum sociálních služeb p.o. a Armáda spásy v ČR.
Všichni jste srdečně zváni.

„Když se objevilo v médiích, že dávám jídlo bezdomovcům, dostal jsem od kohosi esemesku, že prý už nepůjde do mé hospody, když teda podporuju ty bezdomovce. Poslal jsem mu seznam všech svých restaurací, které po Evropě mám, aby věděl, kam všude nemá chodit.“ Richard Hošek, gastronom.

 

 

11. 10. 2010 - Praha a Ostrava oslaví Mezinárodní den za vymýcení chudoby

 V týdnu od 18. do 21. října pořádá skupina neziskových organizací řadu zajímavých aktivit spojených s oslavou Mezinárodního dne za vymýcení chudoby. Zúčastnit se jich budete moci zejména v Praze a v Ostravě, kde bude připraven bohatý program

 

6. 10. 2010 - Konzumní kultura: Mezi estetikou, sociální distinkcí a ekologickým aktivismem

 Právě tomuto tématu se bude věnovat mezinárodní konference, která se uskuteční ve dnech 7. - 9. října na Palackého univerzitě v Olomouci. Se svými příspěvky vystoupí respektovaní odborníci z nejrůznějších oborů sociálních věd z celé Evropy, i úspěšní manažeři z komerční sféry.

 

5. 10. 2010 - Do brněnských ulic vyjede 5. října galerijní tramvaj

Ve dnech 5. až 31. října 2010 bude v ulicích města Brna k vidění pojízdná výstava fotografií lidí, kteří se ocitli v obtížné životní situaci. Jejich autorem je fotograf Petr Janda. Slavnostní zahájení výstavy proběhne v úterý 5. října 2010 od 14 hodin (zastávka tramvaje:“Výstaviště – hlavní vstup“) – linka č. 1 směr Bystrc. O hudební doprovod se postará zpěvák Bob Frídl. Výstavu pořádá Centrum sociálních služeb v Brně spolu s Armádou spásy v ČR v rámci Evropského roku boje proti chudobě a sociálnímu vyloučení.
Všichni jste srdečně zváni.

 

 

24. 9. 2010 - Brno nabídne doprovodný program putovní výstavy k Evropskému roku boje proti chudobě a sociálnímu vyloučení 2010

Putovní výstavu k Evropskému roku boje proti chudobě a sociálnímu vyloučení doplní 30. 9. 2010 od 15 hodin doprovodný program. Ten budou moci návštěvníci a obyvatelé Brna zhlédnout na Moravském náměstí, kde bude také umístěna samotná výstava. Těšit se mohou na vystoupení romského hudebníka Gejzy Horvatha, představení Divadla Ježek a Čížek a hudební vystoupení dětí z organizace IQ Roma servis. K tématu chudoby a sociálního vyloučení promluví také zástupci ministerstva práce a sociálních věcí, ambasador Evropského roku Kumar Vishwanathan a představitelé neziskových organizací z kraje.
Všichni jste srdečně zváni.