Divadlo Ježek a Čížek_1Květa Krčmářová SPJDalší fotografie

Aktuálně 

20. 12. 2010 - Oficiální zakončení Evropského roku 2010 v Bruselu

 Závěrečná ceremonie se uskutečnila 16. a 17. prosince v Bruselu za účasti některých vrcholných představitelů EU i jednotlivých členských zemí. Zazněla zde řada politických prohlášení a dalších klíčových projevů. Členské státy měly příležitost vyzdvihnout některý ze svých národních projektů uskutečněných v rámci Evropského roku 2010. Česká republika prezentovala projekt Centra sociálních služeb Brno zaměřený na aktivizaci veřejnosti v dané oblasti. U českého informačního stánku se účastníci mohli dále dozvědět více o projektech Oblastní charity Hradec Králové, Sdružení pro probaci a mediaci v justici a EAPN ČR.
Součástí akce bylo také vyhlášení evropské ceny pro novináře, kteří se věnují tématům chudoby a sociálního vyloučení. Třetí cenu za originální a přínosný příspěvek získal Petr Třešňák z týdeníku Respekt s článkem „Velký úklid bezdomovců.“

Za Českou republiku se oficiálního zakončení zúčastnila sedmičlenná delegace zastoupená především realizátory projektů, MPSV a osobou se zkušeností s chudobou.

Více na: www.2010againstpoverty.eu

 

Zpět na přehled novinek